XXI Spotkanie Młodych w Wiślicy

Dnia 17 czerwca 2023 r. odbędzie się XXI Spotkanie Młodych w Wiślicy. Pierwsze spotkanie miało miejsce w 2003 r. i odbyło się pod hasłem „Wiślica – Chrzest – Jedność”. Tegoroczne hasło spotkania „#ZNAJDŹ MOC”, nawiązuje do jednych z naszych pragnień.

W świecie, który proponuje wiele rozwiązań dla ludzkich dramatów, człowiek powołany jest do szukania prawdy o tym, że jedyną mocą, która jest w stanie wszystko jest Jezus Chrystus. Dlatego przed hasłem stawiamy współczesny symbol, który nazywamy „krzyżykiem -#”. To ukryte przesłanie ma odwołać nas do Krzyża Chrystusowego, w którym dostrzegamy nasze zbawienie.

Na to spotkanie zapraszamy wszystkich. Niech to będzie czas Młodych, którzy dzielą się wiarą. Jeśli zaś młodzi nie jesteśmy, to zapraszam na spotkanie mimo wszystko, aby zaczerpnąć od młodych radości z przeżywania wiary. Zaproszenie ślemy do wszystkich, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania. Niech to będzie wasza pielgrzymka, która będzie częścią przygotowania do przyjęcia daru Ducha Świętego.

Swoje zaproszenia również ślemy do duszpasterzy młodzieży, sióstr zakonnych, katechetów, liderów wspólnot i grup młodzieżowych. Wasza obecność może stać się dla młodych szczególnym świadectwem waszej wiary.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 w kolegiacie Wiślickiej. Tam odbędzie się rejestracja gości, po czym powita ich gospodarz, czyli ks. proboszcz Andrzej Waligórski. Następnie uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. – Odbędzie się część warsztatowa, która – mam nadzieję – tak samo jak w ubiegłych latach będzie bardzo ubogacająca. Z kolei dla tych, którzy nie zdążą się zapisać mamy nową propozycję. W tym roku naszemu wydarzeniu będą towarzyszyły finały ligi ministranckiej – mówi ks. Marcin Boryń.

Po rozgrywkach i warsztatach, o godzinie 14:30 odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego oraz modlitwa przy wprowadzonym Krzyżu Światowych Dni Młodzieży oraz figurze Matki Bożej Wiślickiej.

– Potem planujemy trochę odpocząć, bo będzie piknik połączony z tańcami oraz podsumowanie porannych wydarzeń. Kolejny punkt naszego spotkania to przypłynięcie Cyryla i Metodego z relikwiami Krzyża Świętego rzeką Nidą. Na koniec odbędzie się koncert połączony ze świadectwem Wyrwanych z Niewoli – podsumowuje ks. Boryń.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScOVnOQewHqcuWMEvqskjK1aB5hdHxkJECX8suraPQLhbP8dw/viewform?fbclid=IwAR12MeuFElSQNKijFrD0-LHotHnPZAO_8VmGmJqgZTa6by6b3OppN_Nhjs4

Ks. Marcin Boryń
DIECEZJALNY DUSZPASTERZ MŁODZIEŻY

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 10:00, 12:00, 16:00
Dni powszednie:
18:00 (kwiecień – wrzesień)
17:00 (październik – marzec)
Soboty: 08:00, 18:00

Spowiedź

Codziennie: przed każdą Mszą Świętą
I Piątek: od 15:30

Kancelaria

Wtorek – piątek: 16:00 – 16:45
Sobota: 08:30 – 10:00

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.